تحلیلی بر فرایندهای توسعه محصول جدید در صنایع غذایی

توسعه محصول جدید موضوع مهمی است که در بنگاه‌ها و عاملی مهم در حفظ سهم بازار امروزی برای بنگاه‌ها خواهد بود. صنایع غذایی به دلیل ماهیت مبتنی بر نیازهای انسانی و بازاری پرتقاضا برای توسعه محصول جدید است . این پژوهش با اهداف شناسایی فعالیت‌های مهم در مراحل توسعه محصول جدید و تعیین کردن فعالیت‌های مهم و عادی در بین آن ها در مراحل توسعه محصول جدید در استفاده بهتر از این فرایندها در صنایع غذایی ایران در زمانی بین سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۸ با مطالعه شرکت‌های صنایع غذایی در تهران صورت گرفته است. در ابتدا فعالیت‌های مرتبط با فرایند توسعه محصول جدید از پیشینه استخراج و پس از تایید خبرگان در نمونه‌ای تشکیل شده از متخصصین حوزه نوآوری صنایع غذایی توزیع گردید و فعالیت‌های مورد استفاده در این صنعت شناسایی شد. برای اطلاع از تحلیلی بر فرایندهای توسعه محصول جدید در صنایع غذایی شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت می‌کنیم.

بررسی کردن عوامل تاثیر گذار برای موفق شدن در عرضه محصول جدید در صنایع غذایی

در دنیای امروز موفقیت طولانی مدت کسب‌وکارها به قدرت و توانایی بنگاه‌ها برای معرفی کردن درست محصولات جدیدش به بازار وابسته خواهد بود. وجود بعضی از عوامل پیش برنده توسعه محصول جدید در صنعت غذایی باعث اهمیت یافتن توسعه محصول جدید در این صنعت شده است. هدف مقاله شناسایی و بررسی عوامل حیاتی موفقیت پروژه‌های توسعه محصول جدید در صنعت غذا است. این تحقیق از نظر روش و ماهیت جزء روش‌های توصیفی تحلیلی بوده و ضمن مرور ادبیات پژوهشی، با استفاده از پرسشنامه و تحلیل سوات به‌عنوان یکی از ابزارهای برنامه‌ریزی استراتژیک، برای ارزیابی استفاده شده است. یافته‌های تحقیق نشان می‌دهد که استراتژی مناسب برای موضوع مورد پژوهش، استراتژی تهاجمی است و تقویت سرمایه انسانی و دانش افزایی مدیران و کارمندان و نیز استفاده از تکنولوژی جدید و همگام بودن با تغییرات صنعت و خواسته‌های مردم مانند استراتژی‌های مورد انتظار در توسعه محصول جدید است.

تحقیق و توسعه برای تولید یک محصول جدید

در سلسله مقالات راه‌اندازی یک کسب‌وکار صنایع غذایی جدید، در این مقاله به مرحله اول راه‌اندازی یعنی تحقیق و توسعه برای راه‌اندازی یک محصول جدید می‌پردازیم.

تحقیق و توسعه برای تولید یک محصول جدید

صنایع غذایی به‌طور مداوم در حال توسعه و گسترش است و مرتبا محصولات و نوآوری‌های جدید معرفی می‌شوند. توسعه دادن یک محصول در صنایع غذایی جدید می‌تواند تجربه‌ای هیجان انگیز و با ارزش باشد که نیازمند به برنامه‌ریزی‌ها و اجرای دقیق آن خواهد داشت. در این مقاله به بررسی نقشه راه تحقیق و توسعه برای یک محصول غذایی جدید می‌پردازیم.

1)  شناسایی نیاز

اولین قدم در توسعه یک محصول غذایی جدید، شناسایی نیاز است. این را می‌توان با انجام تحقیقات بازار انجام داد تا مشخص شود در حال حاضر چه محصولاتی در دسترس هستند و چه شکاف‌هایی در بازار وجود دارد. این تحقیق هم‌چنین باید گرایش‌ها، ترجیحات و خواسته‌های مصرف‌کننده را در نظر بگیرد.

2) تعریف محصول

پس از شناسایی نیاز، مرحله بعدی تعریف محصول است. این شامل تعیین ویژگی‌ها و مزیت‌های منحصربه‌فرد محصول و برنامه‌های فروش است. محصول جدید باید با نیازهای شناسایی شده مشتریان در یک جهت باشند و انتظارات و خواسته‌های مخاطبان هدف خود را برآورده کند.

3)  مطالعه امکان سنجی (طرح توجیهی)

قبل از سرمایه‌گذاری در توسعه یک محصول غذایی جدید، انجام یک مطالعه امکان سنجی مهم است. این مطالعه امکان سنجی مسائل فنی، اقتصادی و بازار محصول را ارزیابی می‌کند. هم‌چنین هرگونه موانع را شناسایی کرده و منابع و تجهیزات مورد نیاز برای عرضه محصول به بازار را تعیین و بررسی می‌کند.

4) توسعه فرمولاسیون

هنگامی که مطالعه امکان سنجی کامل شد، گام بعدی توسعه فرمول و رسپی تولید محصول است. این مسئله شامل تعیین مواد اولیه، روش‌ها و الزامات فرآوری و تولید و هم‌چنین بسته‌بندی محصول است. فرمولاسیون محصول باید تا زمانی که طعم، بافت و دیگر ویژگی‌های مدنظر را برآورده کند بارها آزمایش و اصلاح شود.

5) بررسی ماندگاری

بررسی ماندگاری گام مهمی در توسعه یک محصول غذایی جدید است. این آزمایش پایداری محصول در شرایط پایدار و دیگر شرایط ویژه را تعیین می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که ماندگاری مطلوب و مورد انتظار ما را برآورده می‌کند. این بررسی و آزمایشات باید تحت شرایط مختلف انجام شود تا اطمینان حاصل شود که محصول در طول عمر مفید خود ایمن، سالم و پایدار باقی می‌ماند.

6) ارزیابی حسی محصول

ارزیابی کردن حسی قدمی مهم در توسعه محصول جدید در صنایع غذایی است. این آزمایش طعم، عطر، بافت و ظاهر محصول را بررسی می‌کند. آزمایش باید توسط گروهی از ارزیابان حسی آموزش دیده انجام شود تا اطمینان حاصل شود که محصول با مشخصات حسی مطلوب و مورد انتظار شما تطابق دارد.

7) توسعه بسته بندی

بسته‌بندی خوب از قسمت‌های مهم هر توسعه محصول جدید در صنایع غذایی است. بسته‌بندی باید طوری طراحی شود که از محصول در هنگام حمل و نقل و نگهداری محافظت کند همین‌طور باید جذاب باشد و نکات فروش منحصر‌به‌فرد محصول جدید را مخاطبان منتقل کند.

8) اخذ مجوزها و تائیدیه‌ها

قبل از این‌که یک محصول غذایی جدید به بازار عرضه شود، باید تأییدیه نظارتی و مجوزها را دریافت کند. این امر نیازمند حصول اطمینان از این‌که محصول تمام مقررات مربوط به ایمنی و بهداشت محصولات غذایی و قواعد بسته‌بندی و برچسب‌ها را رعایت می‌کند. فرآیند تأیید نظارتی می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد، اما اطمینان از ایمن بودن محصول و تطابقبا استانداردهای کیفی مطلوب ضروری است.

9) افزایش مقیاس تولید

پس از آن که مسائل مربوط به تائیدیه‌های نظارتی و مجوزها حل شد، گام بعدی افزایش تولید است. این شامل گذار از تولید در مقیاس کوچک به تولید در مقیاس بزرگ است. فرآیند تولید محصول جدید باید بهتر شود تا مطمئن شود که محصول به‌طور مفید و خوب تولید می‌شود و هزینه‌های تولید محصول جدید به دلیل دست یافتن به حاشیه سود بیشتر منطقی است.

10) معرفی و عرضه محصول

مرحله نهایی در توسعه یک محصول غذایی جدید، معرفی و عرضه محصول است. این مرحله یعنی معرفی کردن محصول جدید به بازار است و معرفی کردن آن به مصرف‌کنندگان با برگزار کردن کمپین‌هایی برای بازاریابی و تبلیغ برای محصول جدید خواهد بود. معرفی و عرضه کردن محصول جدید باید به‌طور دقیق برنامه‌ریزی و پس از آن به خوبی اجرا شود تا مطمئن شوید که محصول جدید به خوبی مورد استقبال مخاطبان هدف قرارگرفته و انتظارهای شما از بازار برآورده می‌شود.

بیشتر بدانید: بزرگ‌ترین پخش لوازم ارایشی –پخش لوازم آرایشی و بهداشتی –پخش عمده لوازم آرایشی اورجینال تهران –عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم مطالب ارزشمندی را در رابطه با تحلیلی بر فرایندهای توسعه محصول جدید در صنایع غذایی در اختیار شما  قرار دهیم امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت آتکو با شماره تلفن‌هایی که در سایت گذاشته شده است تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *