عرضه محصولات آرایشی بهداشتی

امروزه استفاده کردن از محصولات آرایشی و بهداشتی، تنها محدود به استفاده کردن خانم‌ها نیست. بلکه آقایان هم از آن استفاده می‌کنند. اما هم‌چنان خانم‌ها در استفاده کردن از محصولات بهداشتی پیشرو هستند. با پخش محصولات آرایشی بهداشتی می‌توان ویژگی‌های خوب چهره افراد را نشان داد و یا مشکلات پوستی چهره را پنهان کرد. هم‌چنین محصولات آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت از پوست می‌توانند ظاهر پوست را بدون نقص نشان دهند. در واقع بازار محصولات آرایشی بهداشتی در سراسر جهان طی سال‌های گذشته به دلیل افزایش جمعیت زنان، گسترش استفاده کردن از شبکه‌های اجتماعی و اثر آن بر روی زندگی و هم‌چنین توسعه مصرف‌گرایی شاهد رشد بوده است. می‌توان گفت یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های محصولات آرایش که خیلی  از خانم‌ها را علاقه‌مند کرده، این است که صورت خانم‌ها با محصولات آرایش مناسب زیباتر و جوان‌تر از سن واقعی‌ آن‌ها به نظر خواهد رسید. بنابراین شاید سرمایه‌گذاری بیشتر در زمینه پخش محصولات آرایشی بهداشتی بانوان بتواند به رشد سهم بازار کمک کند.

بهترین شرکت آرایشی بهداشتی ایرانی

برای خانم‌های علاقه‌مند به آرایش و زیبایی، کیفیت این محصولات از اهمیت زیادی برخوردار است. خیلی از این خانم‌ها با شنیدن برند محصولات آرایشی و بهداشتی ایرانی ویژگی‌ها و خصوصیت کیفیت پایین آن‌ها را به‌خاطر می‌آورند. این در حالی است که صنعت عرضه محصولات آرایشی  بهداشتی  در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری دا‌شته است؛ به‌طوری که خیلی  از برندهای داخلی با انواع خارجی رقابت می‌کنند.

شرکت محصولات آرایشی بهداشتی چقدر مهم است؟

دقت هنگام انتخاب شرکت محصولات آرایشی و بهداشتی از هر چیزی که فکر می‌کنید مهم‌تر است. اگر چه خیلی  از مصرف کنندگان محصولات آرایشی بهداشتی هنگام خرید به ویژگی‌هایی مثل مواد اولیه یا بسته‌بندی آن توجه می‌کنند، اما در قدم اول انتخاب شرکت اهمیت بیشتری دارد. اکثر مصرف کنندگان قبل از خرید محصولات آرایشی بهداشتی از اطرافیان و دوستان خود درباره بهترین برندها سوال می‌کنند و بر اساس تجربیات دیگران، برای خرید محصولات آرایشی بهداشتی اقدام می‌کنند.

برخی از شرکت‌های محصولات آرایشی و بهداشتی در این چند سال گذشته فعالیت رشد خیلی خوبی را در عرصه بازار جهانی داشتند و به یک برند تجاری معتبر و موفق تبدیل شده‌اند. به همین دلیل، می‌توان گفت امروزه برندهای خاص محصولاتی با کیفیت بالاتر وارد بازار می‌کنند. درنتیجه، نام تجاری محصولات آرایشی بهداشتی اهمیت بیشتری نسبت به دسته‌بندی یا حتی مواد اولیه آن‌ها دارد.

کدام از شرکت‌های ایرانی محصولات آرایشی بهداشتی را انتخاب کنیم؟

هم اکنون تولیدات در صنعت عرضه محصولات آرایشی  بهداشتی به اندازه‌ای رشد و پیشرفت کرده است که به‌طور تقریبی هر روز شاهد حضور شرکت‌های جدید در این بازار هستیم. با توجه به این‌که استفاده کردن از مارک‌های نامرغوب باعث آسیب به پوست می‌شود، انتخاب و خرید محصولات آرایشی بهداشتی باید با بیشترین دقت صورت گیرد.

مهم‌ترین ویژگی یک محصول آرایشی بهداشتی خوب کیفیت آن است که که ارتباطی مستقیم با مواد تشکیل دهنده محصول دارد. بهترین شرکت آرایشی بهداشتی ایرانی از مواد ارگانیک و ضد حساسیت تولید شده‌اند. مواد شیمیایی که برای انسان مضر هستند مانند سرب، الکل و پارابن هستند که در محصولات آرایشی بهداشتی این شرکت‌ها وجود ندارد. برای اطمینان از خرید بهترین محصولات آرایشی بهداشتی ایرانی، کافیست تا ترکیبات و مشخصات محصول را مطالعه کنید. هم‌چنین تست آن روی پوست هم به شما کمک می‌کند تا درباره کیفیت آن نظر قطعی دهید.

اثر بسته‌بندی در فروش محصولات آرایشی بهداشتی

اگر بخواهیم از تاثیر بسته‌بندی در فروش محصولات آرایش صحبت کنیم باید حتما به طراحی بسته‌بندی اشاره کنیم. طراحی بسته‌بندی محصولات یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین اهرم‌های بازاریابی، تبلیغات و فروش محصولات آرایشی بهداشتی می‌باشد. بسته‌بندی مناسب این قدرت را دارد که یک محصول متوسط را به محصولی بسیار مهم در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی تبدیل نماید. خیلی  از مشتریان و مخاطبان بازار آرایشی بهداشتی به خصوصیات ظاهری محصول اهمیت می‌دهند. بخصوص بانوان که از مخاطبان مهم در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی هستند. یک طراحی زیبا، خلاق و جذاب می‌تواند مشتری را به سمت خود جذب کند. طراحی و بسته‌بندی مناسب تاثیر خیلی زیاد و مهمی در بازاریابی شرکت‌ها دارد.

بیشتر بدانید: تولید لوازم آرایشی بهداشتیشرکت پخش آرایشی و بهداشتیتولید لوازم آرایشی و بهداشتی

محبوبیت صنعت آرایشی بهداشتی در ایران

محبوبیت صنعت آرایشی بهداشتی در جهان هر بار در حال افزایش است. درخواست خیلی زیاد از لازم آرایشی بهداشتی موجب شده که شرکت‌های تولیدکننده به ارائه انواع مختلف محصولات آرایشی بهداشتی فکر کنند. از این رو بازار رقابتی سختی در این صنعت شکل می‌گیرد. به‌طور کلی محصولات صنعت آرایشی بهداشتی به 2 دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

مراقبت

زیبایی

هر یک از این دسته محصولات بازار و مشتری‌های خود را دارند.

بازار محصولات آرایشی بهداشتی در ایران

آمار و ارقام اعلام شده در خصوص حجم تجارت محصولات آرایشی بهداشتی در ایران در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. اما مقامات می‌گویند ارزش سالانه تجارت محصولات آرایشی بهداشتی بیش از یک میلیارد دلار به صورت رسمی و بیش از 2.2 میلیارد دلار به صورت قاچاق است. ارزیابی میزان مصرف محصولات آرایشی بهداشتی در ایران پس از قرار گرفتن محصولات آرایشی بهداشتی در فهرست کالاهای لوکس و ممنوعیت واردات آن در خرداد 1396 اعلام شد. به گفته مدیرکل فرآورده‌های آرایشی بهداشتی وسازمان غذا و دارو، واردات محصولات آرایشی بهداشتی پس از اعلام ممنوعیت واردات 75 درصد کاهش یافته است. با توجه به آمار وب سایت جهانی OEC، کشور ایران در سال 2019 در رتبه 21 واردات لوازم آرایشی در قاره آسیا قرار داشت.

صنعت تولید محصولات آرایشی بهداشتی

بر اساس اطلاعات منتشر شده، واردات محصولات آرایشی بهداشتی در سال 2019 از 35 کشور مانند امارات، فرانسه، هند، ترکیه، ایتالیا، لهستان و اسپانیا بوده است. در سال 2019، واردات محصولات آرایشی بهداشتی از امارات نسبت به سال‌های گذشته 80 درصد افزایش داشت. در آن سال واردات محصولات آرایشی بهداشتی فرانسوی به ایران نزدیک به 18 میلیون دلار برآورد شده بود.

یک گروه تجاری هلندی در خصوص صادرات محصولات آرایشی بهداشتی به ایران در سال 2017 مدعی شد که حجم واردات محصولات آرایشی بهداشتی ایران 1.2 میلیارد دلار بوده است در حالی که حجم کل واردات محصولات آرایشی بهداشتی در خاورمیانه 2.7 میلیارد دلار بوده است.

بازاریابی محصولات آرایشی بهداشتی

بازاریابی محصولات آرایشی بهداشتی بسیار با اهمیت است ، زیرا تعداد برندهای شناخته و ناشناخته وارداتی در حوزه محصولات آرایشی بهداشتی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس ، جنوب شرق آسیا و چین ، هر روز بیشتر می‌شود.

از طرف دیگر تعداد شرکت‌های تولید کننده محصولات آرایشی بهداشتی ایرانی رو به افزایش است. یک کار آفرین جدید باید با خیلی از رقبا برای موفق ماندن رقابت نماید.

برندهای محصولات آرایشی بهداشتی کوچک نیاز به یک طرح توجیهی هوشمندانه دارد.

این برنامه نه تنها باید در رابطه با نحوه رقابت با رقبای جدید باشد، همین‌طور باید شامل برنامه‌ای برای رهبریت بازار هم باشد. هیچ راه میانبری برای دست‌یابی به مقام اول سهم بازار وجود ندارد.

بزرگ‌ترین سهم بازار در کل تجارت ایران عمدتا از چهار بخش است – آرایش، عطر، مراقبت از پوست و لوسیون و محصولات مراقبت از مو. انتظار می‌رود تمام این بخش‌های بازار به طور پیوسته رشد کند.

بنابراین شرکت محصولات آرایشی بهداشتی شما دارای فرصت‌های رشد زیادی است. بنابراین بازاریابی محصولات آرایشی بهداشتی امری حیاتی است.

رقابت برندهای داخلی و خارجی در صنعت محصولات آرایشی بهداشتی ایران

با توجه به ممنوعیت واردات محصولات آرایشی بهداشتی و عدم تخصیص ارز دولتی برای این کالاها، قیمت محصولات وارداتی افزایش چشم‌گیری داشت. به گفته عضو هیئت مدیره انجمن واردکنندگان محصولات بهداشتی و عطریات ایران، ممنوعیت واردات محصولات بهداشتی موجب پر شدن بازار از کالاهای قاچاق، تقلبی و زیرزمینی شده است. این تصمیم مستقیماً بر سلامت مصرف کنندگان اثر می‌گذارد.

در بازارهای امروزی، تشخیص دادن اصالت کالا و محصولات آرایشی بهداشتی کار آسان نخواهد بود. مگر این‌که این محصولات توسط شرکت‌های معتبر وارداتی با برچسب مورد تایید وزارت بهداشت به فروش برسد.

اما از طرف دیگر این ممنوعیت به برندهای داخلی فرصت خوبی می‌دهد تا با عرضه محصولات آرایشی بهداشتی دارای کیفیت خوب، نظر مصرف‌کنندگان داخلی را جلب نمایند. مهم‌ترین نکته در محصولات آرایشی بهداشتی خانگی تضمین اصالت محصولات است و همین‌طور این محصولات از لحاظ قیمت مقرون مناسب‌تر از برندهای شرکت‌های خارجی هستند و کیفیت بسیار خوبی و بالایی دارند.

یکی از دلایل ناشناس ماندن برخی از محصولات آرایشی بهداشتی با کیفیت ایرانی، ضعف بازاریابی و تبلیغات است. لازم به ذکر است وجود آزمایشگاه‌ها و خطوط تولید مجهز باعث شد تا برخی از این برندهای ایرانی وارد بازارهای صادراتی شوند.

بیشتر بدانید:خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتینحوه تولید لوازم آرایشی و بهداشتیظرفیت مازاد کارخانه‌ها

خرید انواع محصولات آرایشی و بهداشتی اصل 

محصولات آرایشی بهداشتی امروزه یک نیاز اصلی خانم ها حساب می‌شود که در سایت اینترنتی عمده محصولات آرایشی و بهداشتی آتکو با عرضه بهترین مارک‌های محصولات آرایشی بهداشتی، شرایط خرید اینترنتی از مجموعه کاملی از کالاهای مورد نیاز یک بانوی شیک پوش و مشکل‌پسند ایرانی را فراهم آورده است. و شما به راحتی به مجموعه کاملی از محصولات آرایشی و بهداشتی دسترسی خواهید داشت.

مهم بودن بازاریابی در فروش محصولات آرایشی بهداشتی

بهتر است بدانید که ارزش بازار محصولات آرایشی بهداشتی در کشور ما بیش از 35 میلیارد تومان می‌باشد. بازاریابی مناسب در عرضه محصولات آرایشی بهداشتی سبب می‌شود تا علاوه بر این‌که به جامعه مشتریان هدف دسترسی داشته باشید، مخاطبین و مشتریان هم به خوبی با عرضه محصولات آرایشی بهداشتی شما آشنا شوند و از شما خرید کنند.

نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که امروزه ابزار الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی به طریقی در زندگی همه افراد جامعه نفوذ کرده و خیلی تاثیرگذار هستند. اگر به اطرافتان نگاه کنید متوجه خواهید شد که عرضه محصولات آرایشی بهداشتی مانند انواع کرم ضدآفتاب و مراقب پوست، لوسیون تقویت کننده، انواع عطر، محصولات مراقبت از مو و غیره به شکلی گسترده از طریق شبکه اینستاگرام و دیگر کانال‌های مجازی به عرضه می‌رسد. یک دلیل این موضوع این می‌باشد که بیشتر خریداران محصولات آرایشی بهداشتی خانم‌ها هستد و بر اساس آمار، بیشترین درصد کاربران شبکه‌های مجازی هم خانم‌های جوان هستند. بنابراین، فروش این محصولات به آن‌ها راحت‌تر می‌باشد. می‌توان گفت که آقايان هم خريدار محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست و بدن هستند.

پس از تعیین برند کسب‌وکار در زمینه عرضه محصولات آرایشی بهداشتی، باید با مشتریان تعامل داشته باشید. این کار علاوه بر این‌که موجب ورود شما به بازار می‌شود، بلکه شما را از نیازهای مشتریان هم در عرضه محصولات آرایشی بهداشتی مطلع می‌کند. تنها راه، استفاده از بازاریابی اینترنتی در عرضه محصولات آرایشی بهداشتی می‌باشد که می‌تواند مسیر عرضه محصولات آرایشی بهداشتی را هموارتر کند. فعالیت‌های مربوط به بازاریابی به قدری مهم است که بیشتر مدیران کسب‌وکارهای امروزی قبل از شروع به کار از خدمات مشاوره و بازاریابی در عرضه محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می‌کنند تا مسیر موفقیت برای آن‌ها آسان‌تر شود.

انواع روش‌‌های بازاریابی در عرضه محصولات آرایشی بهداشتی

همان‌گونه که در متن بالا اشاره کردیم، اصلی‌‌ترین روش جهت افزایش عرضه محصولات آرایشی بهداشتی، استفاده از بازاریابی اینترنتی محصولات آرایشی بهداشتی می‌باشد. شما می‌توانید از این طریق و با کمک ابزار دیجیتال مارکتینگ در فضای مجازی، همه محصولات را با خصوصیت‌های آن ها به‌طور کامل به مشتریان معرفی كنيد. در این شرایط باید اعلام کرد که هر فردی به سختی اعتماد می‌کنند مخصوصا خانم‌ها، اما همین افراد اگر خريد کامل و رضایت بخشی از شما داشته باشند و از محصولات آرايشی يا بهداشتی شما استفاده کنند و کیفیت آن‌ها را بپسندند. می‌توانند اعتماد کرده و مشتری ثابت باشند.

انواع روش‌‌های بازاریابی در عرضه محصولات آرایشی بهداشتی

بازاریابی آفلاین: این یک امر بدیهی می‌باشد که ما یک روش کلی و اصلی را بازاریابی اینترنتی می‌دانیم. اما باید این نکته را هم بگوییم که ایده تبلیغاتی عرضه محصولات آرایشی بهداشتی آفلاین کمک زیادی به آگاهی‌ بخشی مخاطبین در خصوص کسب‌وکار می‌‌کند. این کار با انجام اجاره بیلبورد و نصب کردن بنرهای مختلف برای تبلیغ می‌باشد که باعث فروش بیشتر محصولات می‌‌گردد.

استفاده کردن از شبکه‌‌های اجتماعی: شاید بیشتر وقت‌ها افراد در طول روز صرف چک‌ کردن شبکه‌‌های اجتماعی گوناگون می‌کنند. این موضوع تبدیل به فرصتی برای همه کسب‌وکارها شده تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به مخاطبین معرفی کنند. حتما با صفحه‌های اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی زیادی مواجه شده‌اید که اقدام به فروش محصولات خود از طریق فضای مجازی می‌کنند. در حقیقت شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی و عرضه محصولات آرایشی بهداشتی باید در برنامه‌های شما قرار گیرد. در غیر این صورت، توان کافی برای رقابت کردن با رقبا را نخواهید داشت.

فروش از طریق وب‌سایت: به‌هیچ طریقی نباید گوگل و موتورهای جستجوی اینترنتی را نادید گرفت . معمولا اولین کاری که افراد مختلف در جهت یافتن محصول بهداشتی و آرايشی مورد نظر و اطلاع از اثرات آن انجام می‌دهند، جستجو کردن در گوگل می‌باشد.

اس‌ام‌اس ماركتينگ: همه افرادی از انواع گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، یا افرادي كه به شبكه‌هاي مجازي دسترسي ندارند، از سرویس پیام کوتاه استفاده می‌کنند. اس‌ام‌اس مارکتینگ در کنار ایمیل مارکتینگ از سایر روش‌های پرطرفدار در بخش بازاریابی و عرضه محصولات آرایشی بهداشتی به حساب می‌آید. با استفاده از این ابزار، مخاطبین به اطلاعات درستی از محصولات می‌رسند و می‌توانند برای خرید محصولات تصمیم بگیرند.

استفاده کردن از تبلیغات آنلاین: تبلیغات آنلاین چالش‌ برانگیزترین قسمت در بازاریابی و عرضه محصولات آرایشی بهداشتی می‌باشد. هرچند شبکه‌های اجتماعی این مشکل را تا مقدار زیادی برای تبلیغات آنلاین آسان‌‌تر کرده‌ است. تا جایی‌که می‌توانید فعالیت خود را در بستر فضای آنلاین گسترش دهید و با شیوه‌های مختلف، محصولات آرایشی خودتان را تبلیغ و عرضه کنید.

هر مقدار که تعداد تبلیغات و محتواهای بیشتر باشد، در حقیقت بیشتر از لحاظ مخاطب جلب و موفق‌تر می‌باشید و به بیشتر شدن فروش محصولات آرايشی خود روبرو می‌‌شوید.

نکات پایانی و نتیجه‌گیری

در نهایت، انتخاب و خرید محصولات آرایشی بهداشتی نیاز به دقت و آگاهی دارد. بررسی نوع محصولات، تحقیق درباره ترکیبات، توجه به نوع پوست، انتخاب شرکت با کیفیت، مراقبت و نگهداری مناسب از محصولات، و در نهایت خرید از یک فروشگاه معتبر و مطمئن، از نکات مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید محصولات آرایشی بهداشتی مناسب برای خود انتخاب کنید و از آن‌ها بهره‌وری بهتری داشته باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *