خرید مواد پلیمری

پلیمر یک مولکول بزرگ است که از زیر واحدهای تکراری که توسط پیوندهای شیمیایی به یکدیگر متصل شده‌اند تشکیل شده است.

کنترل کیفیت خرید مواد پلیمری

محصولات مبتنی بر پلیمر تقریباً در هر صنعتی یافت می‌شوند و در محصولات مصرفی مدرن رایج هستند. درجه تنوع در فرمول‌های پلیمری اجازه می‌دهد تا خواص پلیمر به راحتی تغییر داده شود تا به بهترین نحو با نیاز کاربر نهایی مطابقت داشته باشد. ویژگی‌هایی مانند وزن مولکولی متوسط، درجه اتصال عرضی و ترکیب شیمیایی، همگی بر خواص فیزیکی نهایی پلیمر تأثیر می‌گذارند. حتی تغییرات جزئی در دما، فشار و نسبت تغذیه در مراحل تولید و فرآوری می‌تواند بر خواص پلیمر نهایی تأثیر بگذارد. به‌همین دلیل، لازم است به‌طور مکرر مواد خام، تجهیزات فرآیند و محصولات نهایی را برای اطمینان از رعایت مشخصات آزمایش شوند. برای اطلاعات بیشتر درمورد خرید مواد پلیمری به خواند ادامه مقاله بپردازید.

اهمیت کنترل کیفیت در خرید مواد پلیمری

کنترل کیفیت جزء ضروری یک شرکت یا صنعت موفق است. این تضمین می‌کند که تمام محصولات مطابق یا فراتر از مشخصات داخلی و انتظارات مصرف کنندگان هستند. باعث کاهش بیشتر ضایعات و ناکارآمدی در یک فرآیند می‌شود. اگر تمام اجزای یک فرآیند با بالاترین کیفیت نگهداری شوند و تمام قطعات تجهیزات به‌طور منظم کالیبره شوند، خطر تولید ناموفق محصولات در اقدامات کنترل کیفیت به حداقل می‌رسد و هیچ ماده‌ای دور ریخته نمی‌شود.

شیوه‌های دقیق کنترل کیفیت برای حفظ شهرت در یک صنعت بسیار مهم است. مشتریان اغلب نظرات محصولات را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و نظرات مثبت می‌تواند سایر مصرف کنندگان را تحت تاثیر قرار دهد. برای خرید مواد پلیمری با شرکت آتکو تماس بگیرید.

کاربرد پلیمرها چیست؟

توسط پلی اکسل

با توجه به تکنولوژی بالای دستگاه‌های قالب‌گیری تزریق پلاستیک، پلیمر یکی از پرمصرف‌ترین مواد اولیه برای تبدیل پلاستیک است. این رزین توسط چندین مونومر تشکیل می‌شود و می‌توان آن را به طبیعی یا مصنوعی تقسیم کرد.

با این وجود پلیمرها چه کاربردهایی دارند؟

این ترکیبات نقش مثبتی در تولید محصولاتی دارند که فعالیت‌های روزمره را بهتر می‌کنند. آیا می‌خواهید در مورد آن بیشتر بدانید؟ در این مطلب کاربردهای پلیمرها و هم‌چنین مزایا و کاربردهای آن را خواهید دید. به خواندن ادامه دهید.

عملکرد پلیمرها

با پیشرفت‌های بی شمار تکنولوژیکی، صنعت پلیمری در حفظ سبک زندگی معاصر اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. جای تعجب نیست که استفاده از پلیمرها علاوه بر بسیاری دیگر، بخشی از صنعت پلاستیک، عمران و نساجی است.

این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد که این مواد امکان توسعه محصولاتی با ویژگی‌های شیمیایی نوآورانه مانند پلی وینیل استات را که در پوشش‌ها استفاده می‌شوند را ممکن می‌سازد. هم‌چنین می‌تواند نقش مثبتی در تولید نایلون داشته باشد، به‌عنوان نمونه‌ای از پلیمرها در لباس و الیاف، و پلی وینیل کلراید که در لوله‌ها استفاده می‌شود.

این پلیمرهای مورد استفاده در زندگی روزمره فقط به دلیل پلیمریزاسیون این عملکردها را دارند، فرآیندی که در آن مولکول‌های کوچک‌تر (مونومرها) با هم جمع می‌شوند و مولکول‌های طولانی را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، می‌تواند توسط واکنش زنجیره‌ای یا از طریق واکنش‌های شیمیایی، مانند چند افزودن یا چند تراکم تشکیل شود.

به روشی ساده، اولی پلیمریزاسیون است که مسئول به دست آوردن پلیمرهای بزرگ با استفاده از مونومرهای پیوند دوگانه است. دومی فرآیندی است که در مونومرهای غیر وینیل استفاده می‌شود، یعنی زمانی که مولکول از طریق تراکم بین مواد مشابه یا متفاوت تشکیل می‌شود.

کاربردهای پلیمرها

با درک کاربردهای پلیمرها، قدم بعدی این است که بدانید گزینه‌های موجود در بازار و کاربردهای هر کدام کدامند. با در نظر گرفتن این موضوع، ما نمونه‌هایی از پلیمرها را در زندگی روزمره داریم، مانند ساخت‌وسازهای عمرانی، بخش خودرو، ارتباطات و سایر زمینه‌ها.

پلی کربنات

پلی کربنات یک ترکیب با زنجیره بلند است که توسط گروه‌های عاملی مرتبط با گروه‌های کربنات تشکیل می‌شود. به‌عنوان گرمانرم در نظر گرفته می‌شود، زیرا می‌توان آن را در هنگام گرم شدن قالب‌گیری کرد. کاربردهای اصلی این ترکیب در سی دی، ظروف فیلتر، بطری، ویترین، پارتیشن و … می‌باشد.

پلی اورتان

این پلیمر از زنجیره‌ای از واحدهای آلی تشکیل شده است که با پیوندهای یورتان به هم متصل شده‌اند. این گزینه به‌طور گسترده‌ای در ورق‌های فلزی، اثاثه یا لوازم داخلی خودرو، عایق حرارتی در لباس‌های ضد آب، پوشش، پوشش‌ها، فیلم‌ها، تسمه‌ها و قاب‌ها استفاده می‌شود.

پلی استایرن

پلی استایرن هموپلیمری است که از پلیمریزاسیون مونومر استایرن به وجود می‌آید. هم‌چنین بخشی از نمونه‌های پلیمرهای ترموپلاستیک است که به آن انعطاف‌پذیری بیشتری می‌دهد. می‌توان از آن در ساخت عایق‌های حرارتی، روکش فن تهویه مطبوع و اسباب بازی‌ها و هم‌چنین قطعات ماشین آلات و خودرو استفاده کرد.

پلی وینیل کلراید

پلی وینیل کلراید یکی از تولید شده‌ترین پلیمرهای مصنوعی در جهان است. می‌توان آن را به‌عنوان سفت یا انعطاف پذیر مشخص کرد. کاربردهای اصلی آن در پارتیشن‌ها، کاشی‌های سقف نیمه شفاف، لوله‌ها و اتصالات آب، فاضلاب و تهویه است.

پلی پروپیلن

پلی پروپیلن که پلی پروپن نیز نامیده می‌شود، متعلق به گروه پلی اولفین‌ها، یک ترکیب گرمانرم است که از پلیمریزاسیون با افزودن مونومر پروپیلن تولید می‌شود. این را می‌توان در ظروف برای مواد غذایی، مواد شیمیایی، الیاف، مواد بیمارستانی و غیره استفاده کرد.

بیشتر بدانید: عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی – عوامل موثر بر موفقیت تحقیق و توسعه در صنایع غذایی – وظایف کنترل کیفیت صنایع غذایی

پلی اتیلن ترفتالات

در نهایت، پلی اتیلن ترفتالات یک ترموپلاستیک است که از واکنش بین اتیلن گلیکول و اسید ترفتالیک تشکیل شده است. به‌طور کلی از این پلیمر در ساخت سیم، پارچه، بسته بندی نوشیدنی، محصولات پاک کننده، جارو، غذا، نوشابه و غیره استفاده می‌شود.

پلیمرها و فرآیندهای بازیافت

یکی از مشکلات جامعه امروزی تولید زباله است. بنابراین با افزایش استفاده از پلیمرها این دستور کار اهمیت پیدا کرده است. این به این دلیل است که روش‌های تجزیه و جمع‌آوری مواد کارآمد نیست. هنوز نگران نباشید: پلیمرهای زیست تخریب‌پذیر در زندگی روزمره می‌توانند راه حل‌های خوبی باشند.

8 کاربرد روزمره خرید مواد پلیمری

همان‌طور که در مورد استفاده از پلیمرها مطالعه می‌کنید، به این فکر کنید که چگونه زندگی شما با خرید مواد پلیمری پر شده است. به این فکر کنید که چگونه هر روز با اجسام و مواد حاوی پلیمر تعامل دارید.

1) پلاستیک

پلاستیک‌ها پلیمر هستند. بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. پلاستیک یک ماده ساخته دست بشر است که در همه چیز از مصالح ساختمانی گرفته تا اسباب‌بازی و لوازم خانگی استفاده می‌شود. اگر می خواهید جسمی از پلاستیک بسازید، ابتدا باید یک پلیمر بسازید. اکنون که می‌دانید پلاستیک یک پلیمر است، می‌توانید متوجه شوید که چقدر برای زندگی روزمره اهمیت دارند.

2) چسب‌ها و حلال‌ها

چسب‌ها یکی دیگر از کاربردهای روزمره پلیمرها هستند. چسب‌ها به این دلیل مفید هستند که ما را به مواردی که باید به آن ها بچسبانیم متصل نگه می‌دارند. آن‌ها کاربردهای مختلفی دارند.

3) پوشش‌های نگهداری

پوشش‌های نگهداری یکی از مهم‌ترین کاربردهای روزمره پلیمرها هستند. آن‌ها در انواع برنامه‌های تعمیر و نگهداری، از جمله خودرو، هواپیما و کاربردهای صنعتی استفاده می‌شوند. پوشش‌ها هم‌چنین این امکان را برای پرسنل تعمیر و نگهداری فراهم می‌کند تا با اعمال آن‌ها در زمان‌های خاص، عملکرد و طول عمر مواد خود را بهتر کنند.

4) لاستیک

لاستیک‌ها نمونه دیگری از پلیمرهایی هستند که برای زندگی روزمره ضروری هستند. تولیدکنندگان تایر از پلیمرها در مواد واقعی که تولید می‌کنند استفاده می‌کنند زیرا آن‌ها سخت و محکم هستند. برخی از رایج‌ترین خواص پلیمرها عبارتند از استحکام، انعطاف‌پذیری – همه ویژگی‌هایی که تایرها را برای استفاده روزمره ایده‌آل می‌کنند.

5) لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت شخصی

لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت شخصی پر از پلیمر هستند. بنابراین، این که لوازم آرایشی حاوی انواع مختلفی از پلیمرها هستند، نباید برای شما شوکه کننده باشد. پلیمرها به دلیل توانایی قوی در اتصال در لوازم آرایشی استفاده می‌شوند.

6) منسوجات و الیاف

منسوجات و الیاف نیز از پلیمرها ساخته می‌شوند. بنابراین، این به چه معناست؟ این بدان معناست که وقتی به لباس‌های خود نگاه می‌کنید، باید لحظه‌ای به این واقعیت فکر کنید که آن‌ها حاوی پلیمر هستند.

7) بسته‌بندی مواد غذایی و ظروف

شما می‌دانید که پلاستیک‌ها چقدر ماندگار و بادوام هستند، به‌همین دلیل است که آن‌ها در زندگی روزمره بسیار مفید هستند. همین ویژگی‌ها آن‌ها را برای بسته‌بندی و ظروف مواد غذایی ایده‌آل می‌کند.

8) محصولات پزشکی

پلیمرها در حرفه پزشکی مهم هستند. در واقع، آن‌ها را می‌توان در بسیاری از محصولات پزشکی مختلف یافت. آن‌ها شامل چسب‌ها، قالب‌ها، سیستم‌های دارورسانی و بانداژ می‌شوند، اما محدود به آن‌ها نیستند.

بیشتر بدانید: تولید و فروش مواد پلیمری – عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی –  بهترین خط تولید مواد غذایی –انواع روش‌های کنترل کیفیت – خلاقیت در فروش مواد غذایی

جمع‌بندی

علم پلیمر یک رشته عظیم است که در سراسر علوم طبیعی و فراتر از آن امتداد دارد. تقریباً در هر صنعتی کاربردهای زیادی دارد و می تواند برای حل طیف وسیعی از مشکلات زندگی روزمره استفاده شود. امروزه در جامعه ما کاربردهای زیادی برای پلیمرها وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید مواد پلیمری با شرکت آتکو تماس بگیرید کارشناسان این شرکت اطلاعات کاملی را در مورد خرید مواد پلیمری در اختیار شما قرار خواهند داد که برای شما مفید خواهد بود پس همین الان با شماره‌های ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *