خرید مواد اولیه پلیمری

قابل اعتماد بودن، قابلیت اطمینان، حرفه‌ای بودن، تنوع و وفاداری پنج پایه اصلی ما برای هم‌بستگی و موفقیت در خرید مواد اولیه پلیمری هستند.

چرا ما را انتخاب کنید؟

شرکت آتکو یکی از تامین‌کنندگان اصلی مواد اولیه پلیمری است.  ما با کمال میل به نیازهای مواد طبیعی مشاغل مختلف و سازندگان مدرن پاسخ می‌دهیم. از طریق چرخه‌ها و بررسی‌های کیفی گسترده، ما تضمین می‌کنیم که اقلام ما دستورالعمل‌ها و تصمیمات مشتریانمان را قبل از دریافت آن رعایت می‌کنند.

ما در شزکت آتکو چه کاری انجام می‌دهیم؟

ما از پلیمرهای مصنوعی و طبیعی در فرآیندهای تولید بسیاری از محصولات مختلف استفاده می‌کنیم. این محصولات از اقلام روزمره که معمولاً توسط افراد عادی استفاده می‌شود تا ابزارهای تخصصی که توسط حرفه‌ای‌ها استفاده می‌شود را شامل می‌شود.

ساخت پلیمر چیست؟

پلیمرها چگونه تولید می‌شوند؟ فرآیند تولید پلیمر بسیار جالب است زیرا شامل پیوند یا پیوستن مولکول‌های کوچکی به نام مونومر است. فرآیند واکنش شیمیایی که این مونومرها را به یکدیگر متصل می‌کند، پلیمریزاسیون نامیده می‌شود. برخی از پلیمرها به‌طور طبیعی وجود دارند، در حالی که برخی دیگر مصنوعی هستند.

علم مواد پلیمری

پلیمرها مولکول های بزرگی هستند که از پیوند یک سری بلوک‌های ساختمانی یکسان ساخته می‌شوند. آن‌ها برای تولید مواد اولیه پلیمری مناسب هستند زیرا ارزان هستند و پردازش و اصلاح آن‌ها آسان است. برای گسترش کاربردهای پلیمرها و بهبود پایداری آن‌ها، دانشمندان به اطلاعات بیشتری از ساختار آن‌ها نیاز دارند. این مواد نرم در طول تولید شرایط تغییر را تجربه می‌کنند. این می‌تواند خواص و عملکرد نهایی آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. همان‌طور که پلیمرها دست‌خوش تغییرات فازی می‌شوند (به‌عنوان مثال، از جامد به مایع)، نحوه واکنش آن‌ها به نیروها به‌طور فزاینده‌ای پیچیده و اندازه‌گیری آن سخت می‌شود. در این کار، محققان نظریه و مدل‌سازی محاسباتی را برای توصیف پلیمرهای ذوب شده در شرایط جریان ثابت ترکیب کردند.

بهترین مواد پلیمری

پلیمر یک مولکول بزرگ یا ماکرومولکول است که از زیر واحدهای تکراری زیادی تشکیل شده است. با توجه به طیف گسترده‌ای از خواص، پلیمرهای مصنوعی و طبیعی هر دو نقش اساسی و همه جا را در زندگی روزمره ایفا می‌کنند. شرکت آتکو یکی از بهترین شرکت‌های تولید کننده و تامین کننده پلیمرها در ایران است. برای خرید مواد اولیه پلیمری با ما تماس بگیرید.

پلیمرها از چه مواد اولیه‌ای ساخته می‌شوند؟

مهم‌ترین منابع اولیه پلیمرهای مصنوعی نفت خام، گاز طبیعی و تا حدودی زغال سنگ است. از آن‌جایی که همه آن‌ها عمدتاً سوخت هستند.

تامین کننده کل مواد اولیه پلاستیک

طیف گسترده‌ای از مواد خام تضمین می‌کند که ما می‌توانیم تقریباً هر نیازی را در خرید مواد اولیه پلیمری برآورده کنیم. در ترکیب با دانش و تجربه ما در زمینه تولید پلاستیک، ما راه‌حل‌های را ارائه می‌کنیم که کیفیت محصول شما را بالا می‌برد، سرعت فرآیند را ارتقا می‌دهد و از تهیه مواد اولیه کارآمد و اقتصادی شما اطمینان می‌دهد.

مواد اولیه مورد استفاده در صنعت پلیمر چیست؟

مواد خام پلاستیکی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما هستند، از لیوان‌های یکبار مصرفی که برای قهوه استفاده می‌کنیم تا قطعات موجود در گوشی‌های هوشمند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که برای تولید این محصولات از چه مواد اولیه ای در صنعت پلاستیک استفاده می‌شود؟ ساخت پلاستیک یک فرآیند پیچیده است که شامل انواع مختلفی از مواد است. درک این مواد در ایجاد محصولات با کیفیت بالا و حفظ یک محیط پایدار بسیار مهم است. صنعت پلیمر به چندین ماده خام کلیدی برای تولید طیف گسترده‌ای از محصولات پلاستیکی متکی است.

بیشتر بدانید: تولید و فروش مواد پلیمری – عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی –  بهترین خط تولید مواد غذایی –انواع روش‌های کنترل کیفیت – خلاقیت در فروش مواد غذایی

پلیمرها چگونه تولید می‌شوند؟

تولید پلیمرها را می‌توان با استفاده از یکی از دو روش پلیمریزاسیون و پلی تراکم انجام داد.

در فرآیند اول، یک واکنش زنجیره‌ای انجام می‌شود که در آن مونومرها به یکدیگر متصل می‌شوند. این با تشکیل هیچ محصول جانبی همراه نیست. برای انجام پلیمریزاسیون، لازم است از یک آغازگر استفاده شود – ماده‌ای که واکنش را آغاز می‌کند و در آن مصرف می‌شود. مونومرهای پیوند دهنده ممکن است در ابتدا در فاز جامد، مایع یا گاز باشند. پلاستیک های حاصل از پلیمریزاسیون عبارتند از:

پلی اتیلن LDPE و HDPE،

پلی وینیل کلراید PCV،

پلی پروپیلن PP

پلی استایرن PS

پلی تراکم یک ماکرومولکول، یعنی یک پلیمر، به‌عنوان یک محصول جانبی، ماده دیگری مانند آب، آمونیاک یا کلرید هیدروژن تولید می‌کند. با این واکنش، زنجیره پلیمری به صورت مرحله‌ای رشد می‌کند. از محبوب‌ترین پلاستیک‌های تولید شده توسط پلی تراکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پلی آمیدها،

رزین‌های فنل آلدهیدی،

رزین‌های اپوکسی،

پلی استرهای خاص

در مراحل بعدی تولید پلاستیک، انواع مختلفی از افزودنی‌ها، مانند تثبیت کننده‌ها یا اصلاح کننده‌ها، اغلب ضروری است. با آن‌ها می‌توان موادی با خواص خاص تولید کرد.

طبقه بندی پلیمرها

پلیمرها را به دلیل ساختار پیچیده، رفتارهای متمایز و کاربرد گسترده آن‌ها نمی‌توان در یک کلاس طبقه بندی کرد. بنابراین می‌توان پلیمرها را بر اساس دسته‌های زیر طبقه‌بندی کرد:

پلیمرهای طبیعی

پلیمرهای مصنوعی

پلیمرهای نیمه مصنوعی

ساختار زنجیره مونومر:

پلیمر زنجیره خطی

پلیمر با زنجیره شاخه‌ای

پلیمر زنجیره‌ای متقاطع

انواع پلیمرها

دو نوع اصلی پلیمر وجود دارد:

پلیمرهای غیر آلی

پلیمرهای آلی

مواد مورد استفاده برای تولید پلیمرها

پلیمرها به محصولات طبیعی تبدیل شده‌اند تا گزینه‌های باکیفیت را برای طیف گسترده‌ای از کاربردها ارائه دهند. توسعه و حمایت اقتصادی بیشتر در سال‌های آینده قابل انتظار است.

نفت

پلیمرها از نفت به دست می‌آیند و هزینه پایین آن‌ها ریشه در تامین مواد، نبوغ مهندسان شیمی که فرآیندهای مصنوعی را ابداع می‌کنند. پلیمرها بخشی از پایه با ارزش مشتریان نفت را تشکیل می‌دهند و منجر به افزایش رقابت بین المللی در تولید کالاها و مهندسی ترموپلاستیک‌ها و پلیمرهای خاص می‌شوند.

پلاستیک

پلاستیک‌ها از مواد پلیمری هستند که در سه نوع متفاوت، معمولاً با روش‌های اکستروژن شکل‌دهی یا ذوب تولید می‌شوند. آن‌ها بر خلاف سایر پلیمرها مانند الاستومرها که بسته به دما به حالت اولیه خود باز می‌گردند، ساختار خود را با حذف توان غیرفعال حفظ می‌کنند. پلاستیک یکی از مواد برای تولید پلیمر است و معمولا به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود:

ترموپلاستیک‌ها: ترموپلاستیک‌ها پلیمرهایی هستند که وقتی گرم می‌شوند نرم شده و ذوب می‌شوند و وقتی سرد می‌شوند سخت می‌شوند. این چرخه را می‌توان چندین بار تکرار کرد، در نتیجه بازیافت در حین تولید یا بازیافت پس از استفاده مصرف‌کننده نیز ممکن است از روش‌های پردازش حرارتی مانند استخراج یا قالب‌گیری تزریق پلاستیک استفاده شود. زنجیره‌های پلیمری در ترموپلاستیک‌های مستقیم یا منشعب هستند و مانند ترموست‌ها به هم متصل نمی‌شوند.

ترموست‌ها: مواد ترموست به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان شبکه‌های سه بعدی و مقاوم در برابر مواد شیمیایی تعریف می‌شوند که در فن آوری‌های مختلف به آن‌ها ژل، ولکانیزاسیون یا مواد «سخت شده» گفته می‌شود. برنامه‌های متعددی مانند پوشش‌ها، لنزهای لمسی و چسب‌های اپوکسی را می‌توان بیان کرد. ترموست‌ها به‌عنوان مواد شبکه غیر قابل انعطاف تعریف می‌شوند، از این رو هنگامی که طرح پلاستیکی ایجاد شد و شکل گرفت، ترموست‌ها نمی‌توانند دوباره ذوب شوند.

الاستومرها: الاستومرها می‌توانند تغییر شکل‌های زیاد و برگشت‌ناپذیری را داشته باشند زیرا پلیمرهای نرم و سازگار هستند. این نوع خاصیت ارتجاعی تنها از طریق پلیمرهای با زنجیره بلند به دست می‌آید. الاستومرها چگالی اتصال عرضی کمتری در مقایسه با پلاستیک ترموست دارند. بیشتر ترموست‌ها می‌توانند به اندازه الاستومرها در بالاتر از دمای انتقال خود عمل کنند.

الیاف: الیاف را می‌توان به‌عنوان ساختاری تعریف کرد که طول آن بسیار بیشتر از ابعاد مقطع آن است.

بیشتر بدانید: عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی – عوامل موثر بر موفقیت تحقیق و توسعه در صنایع غذایی – وظایف کنترل کیفیت صنایع غذایی

جمع‌بندی

مواد پلیمری، از جمله پلاستیک و لاستیک، از زنجیره‌های بلندی از مولکول‌ها تشکیل شده‌اند که می‌توانند با اعمال انرژی، مانند تغییر دما یا اعمال نیروی خارجی، به اطراف حرکت کنند. در مواد پلیمری حجیم، بسیاری از این زنجیره‌های پلیمری در هم تنیده شده‌اند و از طریق حرکت تصادفی یا حرکت براونی، که می‌تواند مستقیماً به ویژگی‌های قابل مشاهده مرتبط باشد، برهم کنش می‌کنند. برای مثال، لاستیک‌های خودرو در دماهای بالاتر انعطاف‌پذیرتر و در هوای سرد سفت‌تر می‌شوند. وقتی پلیمرها ذوب می‌شوند، جریان پیدا می‌کنند، به این معنی که زنجیره‌های مولکولی با خود و سایر زنجیره‌های مولکولی برهمکنش می‌کنند و هم‌چنین آزاد هستند که در جهات مختلف حرکت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *