خرید و فروش مواد شیمیایی و پلیمری

تولیدکنندگان مواد شیمیایی نیاز به خرید مواد شیمیایی برای تولید محصولات برای تقریباً هر بخش صنعتی در سراسر جهان دارند از کشاورزی گرفته تا خودرو و داروسازی. ایجاد یک روش خرید مواد شیمیایی مناسب می‌تواند به شرکت شما کمک کند عملیات خرید و فروش مواد شیمیایی و پلیمری را ساده کند و به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهد.

خرید و فروش مواد شیمیایی و پلیمری چیست؟

مواد شیمیایی و پلیمری فرآیند برای به دست آوردن اقلام و یا مواد تشکیل دهنده برای اهداف تجاری است. این نه تنها شامل خرید و فروش است، بلکه شامل ملاحظات منتهی به آن نقطه و ابزارهای مورد استفاده برای تکمیل فرآیند خرید و فروش نیز می‌شود.

روش تهیه مواد شیمیایی برای مواد خام

مواد اولیه تمام اقلامی هستند که شرکت‌های شیمیایی در حال فروش مجدد و یا استفاده از آن در تولید هستند. این شامل همه چیز است، از مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید گرفته تا بسته‌بندی کوچک، برچسب‌ها و پالت‌های مورد نیاز برای ارسال محصولات نهایی.

در حالی که فرآیند تولید ممکن است در شرکت‌ها متفاوت باشد، یک از روش‌های تهیه مواد شیمیایی برای مواد خام باید شامل مراحل زیر باشد:

تقاضا را تعیین کنید. مواد اولیه باید بر اساس تقاضا برای محصولات نهایی که در آن استفاده می‌شود خریداری شود. اولین گام شما در خرید و تدارک، تعیین تعداد محصولات یا کالاهای کاملی است که انتظار دارید برای یک دوره زمانی معین بفروشید.

مزایای خرید مستقیم مواد شیمیایی از شرکت

بهره‌وری از نکات موفقیت در بخش‌های صنعتی و تولیدی است. هر جایی که بتوانید یک قدم یا مقداری در هزینه‌ها پس انداز کنید فرصتی برای افزایش کارایی شرکت شما است. حذف واسطه یا هر فرآیند اضافی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر شانس موفقیت کسب‌و‌کار شما داشته باشد. به همین دلیل است که وقتی نیاز به خرید مواد شیمیایی صنعتی دارید، باید نگاهی جدی به خرید مستقیم آن مواد شیمیایی از سازنده داشته باشید.

به لطف اینترنت، اکنون برای مدیران تاسیسات صنعتی و کارخانه‌ها راحت‌تر از همیشه است که به منبع مراجعه کرده و مستقیماً مواد شیمیایی عمده‌فروشی را خریداری کنند.

اگر قصد دارید مستقیماً برای نیازهای شیمیایی صنعتی خود به تولید کنندگان بروید، در اینجا دلایل قانع کننده‌ای وجود دارد که چرا می‌تواند یکی از بهترین تصمیمات باشد.

قیمت مناسب مواد شیمایی و پلیمری

شاید هیچ دلیلی بهتر از این برای خرید مواد شیمیایی و پلیمری شما  به صورت مستقیماً از منبع وجود نداشته باشد. با مراجعه به منبع، تمام واسطه‌های مختلفی را که در فرآیند خرید سنتی وجود دارند حذف می‌کنید. هر یک از این واسطه‌ها و توزیع کنندگان هزینه‌های خود را برای پوشش هزینه‌های خود و کسب سود می‌کنند. به این معنی که مواد شیمیایی شما می‌توانند با نشانه‌گذاری قابل توجهی همراه باشند.

خدمات مشتری بهتری دریافت خواهید کرد

خرید مستقیم از شرکت‌ها فقط به معنی قیمت مناسب‌تر نخواهد بود. از بسیاری جهات، احتمالاً خدمات بسیار بهتری نسبت به زمانی که مواد شیمیایی صنعتی خود را از طریق روش‌های سنتی خریداری کرده باشید، دریافت خواهید کرد. با کار مستقیم با سازنده، می‌توانید مشکلات مربوط به سفارشات خود را بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از تلاش برای کار از طریق واسطه‌ای که ممکن است به طور کامل مشکلات شما را درک نکرده یا به آن اهمیت ندهد، حل کنید. کار مستقیم با سازنده به این معنی است که شانس کمتری برای اشتباه شدن یا تاخیر در سفارشات شما وجود دارد. در نتیجه سفارشات شما بسیار سریع‌تر از قبل تکمیل می‌شود.

هنگامی که مواد شیمیایی صنعتی خود را از منبع خریداری می‌کنید، هر گونه پتانسیل را برای بسیاری از معمول‌ترین مسائلی که می‌تواند در طول فرآیند ایجاد شود، از بین خواهید برد. این به این دلیل است که وقتی مواد شیمیایی را مستقیماً خریداری می‌کنید، همیشه می‌دانید که در هر شرایطی چه کسی پاسخگو است. این امر احتمال سردرگمی و تأخیر را کاهش می‌دهد و تضمین می‌کند که یک خط مستقیم برای کمک و هم‌چنین یک خط مستقیم برای مواد شیمیایی مورد نیاز خواهید داشت.

کنترل بیشتری خواهید داشت

اغلب اوقات، یک تامین کننده می‌تواند تنها بخشی از الزامات یک شرکت را برآورده کند و آن شرکت را مجبور می‌کند تا برای بقیه به تامین کننده دیگری مراجعه کند. علاوه بر ناامیدی ناشی از آن موقعیت، این پتانسیل وجود دارد که سفارشات با طرف‌های متعدد درگیر اشتباه گرفته شود.

خرید از منبع به این معنی است که زمان بسیار آسانی برای پیدا کردن هر چیزی که نیاز دارید خواهید داشت. شما می‌توانید با سهولت بیشتری یک سفارش سفارشی ایجاد کنید و می‌توانید مستقیماً با سازنده صحبت کنید تا مطمئن شوید همه چیزهایی را که برای سفارش شما نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. هیچ منبع اطلاعاتی بهتر از خود تولیدکنندگان در مورد محصولات شیمیایی صنعتی وجود ندارد. علاوه بر این، از آن‌جایی که شما واسطه را حذف خواهید کرد، باید با کاغذبازی بسیار کمتری دست و پنجه نرم کنید، بنابراین می‌توانید بدون تشریفات اداری روی آن‌چه که نیاز دارید تمرکز کنید.

انواع مواد شیمیایی موجود در آزمایشگاه شیمی

مواد شیمیایی موجود در یک آزمایشگاه شیمی معمولاً مواد شیمیایی با درجه بالایی هستند، به این معنی که سطح خلوص بالایی دارند. آن‌ها را می‌توان بر اساس واکنش پذیری و خواص شیمیایی به دسته‌های مختلفی دسته‌بندی کرد.

بیشتر بدانید: بزرگ‌ترین پخش لوازم ارایشی –پخش لوازم آرایشی و بهداشتی –پخش عمده لوازم آرایشی اورجینال تهران –عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی

برخی از دسته‌های مواد شیمیایی که معمولاً در آزمایشگاه‌ها یافت می‌شوند به شرح زیر است:

اسیدهای اکسید کننده – اگرچه این مواد شیمیایی pH پایینی دارند، اما می‌توانند الکترون‌ها را از مواد دیگر جدا کنند. نمونه‌هایی از اسیدهای اکسید کننده عبارتند از اسید نیتریک، اسید پرکلریک و پراکسید هیدروژن.

مایعات قابل اشتعال – این‌ها مواد شیمیایی فراری هستند که در هنگام مشتعل شدن می‌توانند شعله ور شوند. به عنوان مثال می‌توان به متانول، اتانول، استون، زایلن و تولوئن اشاره کرد.

سموم و مواد شیمیایی سمی – این مواد شیمیایی هنگام بلعیدن، به خصوص در غلظت‌های بالا کشنده هستند. بسیاری از آن‌ها به شکل مخلوط هستند، اما برخی نیز به صورت خالص هستند. آکریل آمید، فرمالدئید، کلروفرم، فنل و نمک‌های فلزی سمی مانند کلرید نقره و سولفات کادمیوم همگی در این دسته قرار می‌گیرند.

اسیدهای آلی – این نوع اسیدها حاوی کربن یا زنجیره‌های کربنی هستند. نمونه‌های رایج عبارتند از اسید بوتیریک و اسید پنتانوئیک.

بازهای آلی – مواد شیمیایی متعلق به این دسته، مواد قلیایی با pH بالا هستند. آن‌ها هم‌چنین حاوی کربن یا زنجیره‌های کربنی هستند. نمونه‌هایی از بازهای آلی شامل آمین‌هایی مانند اتانول آمین و تروبتیل آمین است.

نمک‌ها – اغلب از طریق واکنش‌های خنثی‌سازی بین اسیدها و بازها تولید می‌شوند، این‌ها ترکیبات یونی با pH خنثی هستند. نمونه‌هایی از نمک‌ها عبارتند از بی سولفات سدیم، سولفات مس، کلرید سدیم و فلوراید آمونیوم.

پیروفوریک – مواد شیمیایی که به راحتی با هوا واکنش می‌دهند، مواد پیروفوریک نامیده می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان به فسفر، متیل لیتیوم، تری متیل آلومینیوم، دی اتیل روی و فنیلیتیم اشاره کرد.

سولفیدها – همان‌طور که از نام آن پیدا است، سولفیدها ترکیباتی هستند که حاوی گوگرد هستند. برخی از آن‌ها مانند سولفید پتاسیم نیز پیروفوریک هستند. نمونه‌های دیگر از مواد این دسته عبارتند از سولفید سرب و سولفید آهن.

سیانیدها – این ترکیبات بسیار سمی هستند. هر مولکول حاوی یک اتم کربن و یک اتم نیتروژن است. نمونه‌های رایج عبارتند از سیانید سدیم و سیانید پتاسیم.

اسیدهای معدنی – این اسیدها حاوی کربن نیستند و معمولا اسیدهای قوی هستند. اسید کلریدریک، اسید سولفوریک و اسید فسفریک همه انواع اسیدهای معدنی هستند.

بازهای معدنی – این‌ها مواد قلیایی هستند که حاوی گروه‌های عاملی هیدروکسید هستند. بسیاری از بازهای معدنی ترکیبات هیدروکسید فلز هستند، مانند هیدروکسید سدیم، هیدروکسید پتاسیم و هیدروکسید کلسیم.

بیشتر بدانید: تحلیلی بر فرایندهای توسعه محصول جدید در صنایع غذایی – توسعه صنایع غذایی – عرضه محصولات آرایشی بهداشتی

جمع‌بندی

ما در این مقاله در رابطه با مواد شیمیایی خرید و فروش مواد شیمیایی و پلیمری و انواع مواد شیمیایی مصرفی مطالبی را ارائه نمودیم امیدواریم برای شما مفید بوده باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر و گفتگو با کارشناسان با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *