خریدار مواد پلیمری

مواد پلیمرها گروه زیادی از مواد طبیعی و مصنوعی می‌باشند که از درشت مولکول‌های بزرگ تولید شده‌اند. این ماکرومولکول‌ها معمولاً زنجیره‌ای از مولکول‌ها یا مونومرهای کوچک‌تر می‌باشند. این مواد شیمیایی با زنجیره بلند به‌طور طبیعی و مصنوعی مشتق شده‌اند. آن‌ها طیف زیادی از خواص، شیمی‌های بنیادی و کاربردهایی را نشان می‌دهند که کاربرد زیادی در زندگی و خیلی فعالیت‌های انسانی، باستانی و مدرن دارند.

مواد پلیمری استفاده زیادی در صنعت‌های مختلف دارند و عموما برای تولید کالا و تجهیزات از آن‌ها استفاده می‌شود به همین دلیل خرید و فروش مواد اولیه پلیمری در بخش‌های مختلف صنعت از اهمیت خیلی زیادی برخوردار هستند و همین‌طور مصرف رو به افزایشی دارند. این مواد که در ساخت انواع مختلف و گسترده‌ای از محصولات از لوازم خانگی گرفته تا پزشکی به کار می‌روند هر ساله با توجه به شرایط اقلیمی خود با افزایش تقاضا روبرو می‌شوند و در بازار رو به رشد مواد پلیمری به دلیل قیمت مناسب آن و شرایط بسیار خوب خرید و فروش صادرات آن هم مورد توجه خیلی از تولید کنندگان قرار گرفته است.

پلیمرها از چه تولید شده‌اند؟

پلیمرها از تکرار مراحل ترکیبات ساده‌تری به نام مونومر تولید می‌شوند. خیلی از مواد شیمیایی پتانسیل پلیمریزه شدن به زنجیره‌هایی را دارند که موادی را می‌سازند که خواص آن به شدت با مونومر متفاوت است این‌ها پلیمر می‌باشند . مونومرها می‌توانند گازهای شیمیایی آلی، مایعات روغنی، اسیدهای آمینه، قندها، الکل‌ها و خیلی دیگر از انواع شیمیایی باشند.

خواص شیمیایی پلیمرها چیست؟

خواص شیمیایی پلیمرها عبارت هستند از :

خیلی از پلیمرها مولکول های بسیار بادوام می‌باشند که در برابر خیلی یا همه اشکال تخریب طبیعی، محیطی و شیمیایی مقاوم می‌باشند. برخی دیگر، به ویژه پلیمرهای طبیعی، بسیار ظریف و شکننده می‌باشند. خیلی از پلیمرها نسبت به اسیدهای آلی حساس می‌باشند و موجب دپلیمریزاسیون و تجزیه می‌شوند. سایر پلیمرها در حلال‌های آلی مانند کلروفرم، استون، الکل‌ها و غیره بسیار محلول هستند.

خیلی از پلیمرهای مصنوعی تا حدی آبگریز می‌باشند، اگرچه بعضی از آن‌ها در آب محلول هستند که می‌تواند یک ویژگی مفید باشد. خیلی از پلیمرهای طبیعی آبدوست و تحت اثر آب قرار می‌گیرند، اگرچه به ندرت کاملاً محلول می‌باشند.

خواص نوری پلیمرها چیست؟

خواص نوری پلیمرها عبارت هستند از:

پلیمرها از بسیار آمورف تا بسیار کریستالی متغیر می‌باشند.

پلیمرهای کریستالی عموماً در فرکانس‌های نوری مات می‌باشند.

پلیمرهای آمورف اغلب در فرکانس‌های نور مرئی شفاف می‌باشند.

کشش دو محوری می‌تواند موجب شفافیت در پلیمرهای مختلف شود که به‌طور طبیعی شفاف نیستند.

خواص الکتریکی پلیمرها چیست؟

تقریباً هیچ پلیمری به طور طبیعی رسانا نیست. خیلی از آن‌ها دی الکتریک‌های بسیار موثری می‌باشند که به‌طور گسترده در قسمت‌های برق و الکترونیک برای مقره‌ها استفاده می‌شوند. ولتاژ شکست بالا در پلیمرها غالب است.

قیمت مواد اولیه پلیمری

مهم‌ترین انواع  مختلف مواد پلیمری را می‌توان پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک و پلی استایرن دانست. مواد پلیمری را می‌توان در گریدهای مختلف جهت مصارف مختلف صنعتی تولید کرد، که به‌عنوان مثال می‌توان به پلی اتیلن سنگین اشاره کرد. جهت خرید و فروش مواد پلیمری به وب سایت شرکت آتکو مراجعه فرمایید. در خرید مواد پلیمری باید به قیمت روز مواد پلیمری هم دقت کرد. قیمت مواد پلیمری با توجه کیفیت آن، متغیر می‌باشد. مواد اولیه‌ای که در صنعت پلیمر و پلاستیک و لاستیک استفاده می‌شود بسیار گسترده است.

فروش مواد پلیمری

مهم‍‌ترین کشورهای خریدار مواد پلیمری از ایران چین، ترکیه، هند، تایلند و کره جنوبی می‌باشند. مواد پلیمری به دلیل این‌که ماهیتا شیمیایی هستند، نمی‌توان از آن‌ها به‌عنوان سیال واسطه در فرایندهای مختلف بهره برد. به همین دلیل تولید کنندگان مختلف، به دنبال تهیه مواد پلیمری از پتروشیمی‌ها با روش‌های نوین و در حجم کم و قیمت مناسب می‌باشند، تا بتوانند مواد پلیمری مورد نیاز خود را در فرایندهای مختلف تهیه نمایند. یکی از روش‌های جدید استفاده کردن از نانو ذرات هستند.

لیست قیمت مواد پلیمری

بازار خرید و فروش مواد اولیه پلیمری بسیار گرم است چرا که صنعت‌های مختلفی به این مواد نیاز دارند. با توجه به تولید بالای این مواد از نظر شیمیایی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. مهم‌ترین مواد پلیمری که در صنعت کاربرد دارند را می‌توان پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، و پلی استایرن اشاره کرد. در خرید مواد پلیمری می‌بایست لیست قیمت مواد پلیمری روز را داشته باشید. برای اطلاع از آخرین قیمت این محصولات در بازار می‌توانید به صورت مستقیم با شماره ما تماس بگیرید و لیست قیمت را به‌طور کامل دریافت نمایید

با استفاده کردن از نانو ذرات می‌توان نانو موادی با خاصیت‌های شیمیایی و فیزیکی مختلف به دست آورد. این مواد در صنعت بسته‌بندی محصولات پلیمری از جمله انواع بسته‌بندی برای انواع مختلف بطری‌ها، انواع فیلم، انواع لوله‌های پلیمری، انواع فیلم‌های پلیمری، انواع مخزن‌های پلاستیکی، مخزن‌های نفت و گاز، قطعات پلیمری در فرایند صنعت‌های مختلف مصرف می‌گردند. هم‌چنین از این مواد در انواع مختلف پلاستیک‌ها به کاربرده می‌شود و برای تولید کردن پلیمرهای نانو مورد نیاز در فرایندهای مختلف، از آن‌ها در تولید انواع محصولات استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید: کاربرد پلیمر چیستفروش مواد پلیمریخرید مواد پلیمری

گرانول چیست؟

گرانول، یکی از شکل‌های مواد اولیه در صنعت‌های پلیمر و پلاستیک حساب می‌شود. این دانه‌های کوچک پلیمری، بیشتر به شکل دانه‌هایی هم‌اندازه و یکنواخت تولید می‌شوند که امکان استفاده  خیلی زیادی در تولید محصولات پلاستیکی متفاوت را فراهم می‌نماید. گرانول‌ها چون قابلیت ذوب و شکل‌دهی آسان دارند، یکی از مواد مهم مورد استفاده در صنعت‌های مختلف است و نقش خیلی مهمی در تولید محصولات پلاستیکی با کیفیت بالا ایفا می‌کند.

اهمیت گرانول‌ها در صنعت پلیمر

گرانول‌ها در صنعت پلیمر اهمیت زیادی دارند. این دانه‌های پلیمری به‌عنوان ماده‌ی اولیه در تولید انواع محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخورداری از ویژگی‌های مانند قابلیت ذوب و شکل‌دهی راحت، این امکان را ایجاد می‌کند که تولیدکنندگان با کمک گرانول‌ها، محصولات پلاستیکی با کیفیت بالا و کاربردهای متنوع بسازند. بدون شک، گرانول‌ها یکی از اجزاء کلیدی در چرخه تولید و توسعه صنعت پلیمر و پلاستیک می‌باشند.

انواع گرانول‌ها 

گرانول‌ها بر اساس پایه‌های پلیمری مختلفی که از آن‌ها تولید می‌شوند، دسته‌بندی می‌شوند. مهم‌ترین انواع گرانول‌ها عبارت هستند از  گرانول پلی‌اتیلن، گرانول پلی‌پروپیلن و گرانول پلی‌کربنات. هر یک از این گرانول‌ها خصوصیات و کاربردهای خاص خود را دارند که موجب می‌شود در صنعت‌های مختلف و برای تولید محصولات متنوعی مورد استفاده قرار گیرند. انتخاب نوع گرانول مناسب بستگی به نیازهای پروژه و خصوصیات مورد نیاز خود را برای محصول نهایی دارد.

بیشتر بدانید: فروش در صنایع پلیمیریگروه خرید و فروش مواد شیمیاییانواع پلیمرها و کاربرد آن‌ها

نتیجه‌گیری

گرانول‌ها نقش مهمی در صنعت پلیمر و پلاستیک دارند و از نظر اقتصادی و محیط‌زیستی اهمیت دارند. انتخاب گرانول‌های با کیفیت و تامین‌کننده معتبر، اهمیت زیادی دارد. گرانول‌های بازیافتی نیز راه‌حل مناسبی برای کاهش تاثیرات منفی بر محیط‌زیست ارائه می‌دهند، اگرچه با چالش‌هایی مواجه می‌باشند. در نهایت، با اطلاعات کافی و بررسی دقیق، می‌توان گزینه‌های مناسبی برای تهیه گرانول‌ها و استفاده از آن‌ها در صنعت‌های مختلف پیدا کرد. ما در این مقاله در رابطه با پلیمرها، انواع آن و خواص آن مطالبی را ارائه کردیم امیدواریم برای شما مفید باشد برای خرید مواد پلیمری می‌توانید با ما در شرکت آتکو تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *