گروه خرید و فروش مواد شیمیایی

مواد شیمیایی در بسیاری از کالاهای مصرفی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم‌چنین در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شامل صنایع تولیدی، ساخت و ساز و خدمات کشاورزی می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد گروه خرید و فروش مواد شیمیایی به خواندن ادامه مقاله بپردازید.

رویکرد فروش سنتی

پیش از این، تولیدکنندگان مواد شیمیایی محصولات ویژه‌ای را طراحی می‌کردند که برای پاسخ‌گویی به نیازهای فردی مشتریان طراحی شده بودند. برای کمک به توجیه هزینه‌های بالای این محصولات تخصصی، شرکت‌ها خدمات پشتیبانی جامع تکمیلی را در نظر گرفتند. با این حال، این خدمات برای هر مشتری در دسترس بود و محدود به مشتریان «با سفارش بالا» نبود. با اتخاذ سطح یکسان از رویکرد خدمات برای همه مشتریان، سودآوری آسیب دید.

رویکردهای نوآورانه

برخی از شرکت‌های تولید کننده مواد شیمیایی ایده‌های نوآورانه‌ای برای کمک به افزایش درآمد ایجاد کرده‌اند.

سطوح خدمات چندگانه: به جای پیروی از رویکرد سنتی که خدمات یکسان را با هر خرید انجام می‌دهید، چندین سطح خدمات را با قیمت‌های مختلف بر اساس نیاز مشتری تقسیم بندی و پیاده سازی کنید. هنگام خرید محصولات اساسی با هزینه کم، باید از خدمات استاندارد خودکار از نظر گزینه‌های تحویل و پرداخت استفاده شود. همراه با این خدمات اساسی، خدمات اضافی نیز باید در اختیار مشتریانی قرار گیرد که تصمیم به پرداخت هزینه دارند. تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا مشتریان خاصی را با خدمات اضافی مختلف هدف قرار دهند.

قیمت گذاری فقط محصول: بسیاری از مردم به مواد شیمیایی به‌عنوان یک کالای خالص نگاه می‌کنند. تولید کنندگان مواد شیمیایی می‌توانند از این طرز فکر استفاده کنند و خدمات خود را از محصولات خود جدا کنند. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تقاضای قیمت پایین مشتریانی که مایل به خرید عمده هستند را برآورده کنند و به خدمات اضافی نیاز نداشته باشند.

واحدهای تجاری مجزا: معرفی یک واحد تجاری مجزا به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تقاضاهای قیمت پایین را برآورده کنند، اما هم‌چنین شامل خدمات اضافی مورد نیاز مشتریان «با سفارش بالا» باشد. این به مشتریانی که مایل به پرداخت بیشتر برای خدمات اضافی هستند اجازه می‌دهد تا وضعیت تخصصی خود را حفظ کنند.

مزایای خرید مستقیم مواد شیمیایی

بهره‌وری کلید موفقیت در بخش‌های صنعتی و تولیدی است. هر جایی که بتوانید یک قدم یا از مقداری هزینه پس انداز کنید فرصتی برای افزایش کارایی شماست. حذف واسطه یا هر فرآیند اضافی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر شانس موفقیت کسب‌وکار شما داشته باشد. به همین دلیل است که وقتی نیاز به خرید مواد شیمیایی صنعتی دارید، باید نگاهی جدی به خرید مستقیم آن مواد شیمیایی از سازنده داشته باشید.

به لطف اینترنت، اکنون برای مدیران تاسیسات صنعتی و کارخانه‌ها راحت‌تر از همیشه است که به منبع مراجعه کرده و مستقیماً مواد شیمیایی عمده‌فروشی را خریداری کنند.

اگر قصد دارید مستقیماً برای نیازهای شیمیایی صنعتی خود به تولیدکنندگان مراجعه کنید، در اینجا دلایل قانع کننده ای وجود دارد که چرا می‌تواند یکی از بهترین تصمیمات باشد.

شاید هیچ دلیلی بهتر از این برای خرید مواد شیمیایی صنعتی شما مستقیماً از منبع وجود نداشته باشد. با مراجعه به منبع، تمام واسطه‌های مختلفی را که در فرآیند خرید سنتی وجود دارند حذف می‌کنید. به‌علاوه، از پرداخت حق بیمه برای مواد شیمیایی خود اجتناب می‌کنید.

خدمات مشتری بهتری دریافت خواهید کرد

خرید مستقیم از منبع فقط به معنای قیمت بهتر نیست. از بسیاری جهات، احتمالاً خدمات بسیار بهتری نسبت به زمانی که مواد شیمیایی صنعتی خود را از طریق روش‌های سنتی خریداری کرده باشید، دریافت خواهید کرد. با همکاری مستقیم با سازنده، می‌توانید مشکلات مربوط به سفارشات خود را بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از تلاش برای کار از طریق واسطه‌ای که ممکن است به‌طور کامل مشکلات شما را درک نکرده یا به آن اهمیت ندهد، حل کنید.

شما هم‌چنین کمک می‌کنید تا مطمئن شوید که سفارش‌های شما در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل می‌شوند، زیرا مراحل کمتری در فرآیند سفارش وجود خواهد داشت. کار مستقیم با سازنده به این معنی است که شانس کمتری برای تاخیر در سفارشات شما وجود دارد. در نتیجه سفارشات شما بسیار سریع‌تر از قبل تکمیل می‌شود.

هنگامی که مواد شیمیایی صنعتی خود را از منبع خریداری می‌کنید، هر گونه مشکل از معمول‌ترین مسائلی را که می‌تواند در طول فرآیند ایجاد شود، از بین خواهید برد. این به این دلیل است که وقتی مواد شیمیایی را مستقیماً خریداری می‌کنید، همیشه می‌دانید که در هر شرایطی چه کسی پاسخ‌گو است. این امر احتمال سردرگمی و تأخیر را کاهش می‌دهد و تضمین می‌کند که شما یک خط مستقیم برای کمک و هم‌چنین یک خط مستقیم برای مواد شیمیایی مورد نیاز خود خواهید داشت.

کنترل بیشتری خواهید داشت

یکی از ناامیدکننده‌ترین جنبه‌ها برای مدیران تأسیسات صنعتی، نیاز به جستجوی توزیع‌کننده یا تأمین‌کننده‌ای است که بتواند تمام نیازهای منحصربه‌فرد آن‌ها را برآورده کند.

اغلب اوقات، یک تامین کننده می‌تواند تنها بخشی از الزامات یک شرکت را برآورده کند و آن شرکت را مجبور می‌کند تا برای بقیه به تامین کننده دیگری مراجعه کند.

خرید از منبع به این معنی است که برای پیدا کردن هر چیزی که نیاز دارید، زمان بسیار آسان‌تری خواهید داشت. شما می‌توانید با سهولت بیشتری یک سفارش ایجاد کنید و می‌توانید مستقیماً با سازنده صحبت کنید تا مطمئن شوید همه چیزهایی را که برای سفارش شما نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. هیچ منبع اطلاعاتی بهتر از خود تولیدکنندگان در مورد محصولات شیمیایی صنعتی وجود ندارد. علاوه بر این، از آن‌جایی که شما واسطه را حذف خواهید کرد، باید با کاغذبازی بسیار کمتری دست و پنجه نرم کنید، بنابراین می‌توانید بدون تشریفات اداری روی آن‌چه که نیاز دارید تمرکز کنید.

بیشتر بدانید: فروش در صنایع پلیمیریانواع پلیمرها و کاربرد آن‌هاکاربرد پلیمر چیستفروش مواد پلیمری

خرید مواد شیمیایی صنعتی می‌تواند پیچیده و خسته کننده باشد، اما لازم نیست این‌طور باشد. هنگامی که مواد شیمیایی صنعتی را از منبع خریداری می‌کنید، کارایی به دست می‌آورید و کل فرآیند را تسریع می‌کنید. شما فوراً متوجه تفاوت از نظر راحتی و سهولت فرآیند خرید خود خواهید شد – البته تفاوت زیادی در قیمت نهایی شما وجود دارد.

3 معیاری که بهترین مدیران خرید برای تصمیم‌گیری در مورد خرید مواد شیمیایی استفاده می‌کنند

مدیران خرید مواد شیمیایی شغل مهمی دارند. یکی از اولین حلقه‌ها در زنجیره تحقیق، تولید یا تولید، آن‌ها مسئول تهیه و تولید کردن ترکیبات شیمیایی خاصی هستند که باید به‌طور حرفه‌ای مورد استفاده قرار گیرند. انتخاب تامین کننده(های) قابل اعتماد اولین گام در این فرآیند است.

بهترین مدیران خرید چگونه تصمیمات هوشمندانه‌ای برای خرید مواد شیمیایی می‌گیرند؟ در اینجا سه معیار وجود دارد که آن‌ها برای تعیین این‌که چه زمانی و از چه کسی منبع تهیه کنند استفاده می‌کنند.

مقیاس پذیری

افراد تدارکات با تجربه می‌دانند که مقیاس پذیری مهم است. خواه آن‌ها به مقدار کمی نمک فلزی برای یک مطالعه تحقیقاتی یکباره نیاز داشته باشند یا مقادیر زیادی از برومیدهای تالیوم را به‌طور منظم ارسال کنند، گزینه افزایش یا کاهش سفارشات یک عامل ضروری در خرید مواد شیمیایی است. در فرآیند تولید، به ویژه، مقیاس بسیار مهم است. توقف تولید به دلیل این‌که یک تامین کننده نمی‌تواند به اندازه کافی از یک ماده شیمیایی خاص را تامین کند می‌تواند پرهزینه و زمان بر باشد.

انتخاب

خریداران مواد شیمیایی باید به تامین کنندگانی مراجعه کنند که طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی را ارائه می‌دهند تا در صورت امکان از نیاز به چندین فروشنده اجتناب کنند. هنگامی که یک فروشنده قابل اعتماد و ایمن تلقی می‌شود، توانایی خرید همزمان بسیاری از مواد مختلف، به ویژه مواد شیمیایی که به سختی پیدا می‌شوند، باید به‌عنوان یک مزیت واقعی در نظر گرفته شود.

خدمات مشتری

صنعت شیمیایی نمایندگان خرید متفکر روابط خوبی با فروشندگان خود ایجاد می‌کنند. این روابط هنگام بحث در مورد سناریوهای بهترین استفاده برای محصولات خاص و در شرایطی که ممکن است به سرعت به سفارش نیاز باشد یا ممکن است نیاز به تهیه یک ماده شیمیایی غیرعادی باشد، مهم هستند. از آن‌جایی که مواد شیمیایی بسیار حساس هستند، داشتن یک مدافع در سمت تامین کننده می‌تواند در یک ترتیب طولانی مدت تفاوت ایجاد کند. شرکت‌هایی مانند آتکو به دلیل کیفیت برتر و تعهد به خدمات مشتری شهرت گسترده‌ای در صنعت دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌چه که باید از تامین کننده مواد شیمیایی خود انتظار داشته باشید، امروز با بخش خدمات مشتریان تماس بگیرید. رضایت مشتری در نوح اولویت اصلی است و ما دائماً در تلاش هستیم تا فرآیند خود را از طریق بازخورد و اجرا بهبود دهیم.

بیشتر بدانید: تولید و فروش مواد پلیمری – عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی –  بهترین خط تولید مواد غذایی –انواع روش‌های کنترل کیفیت – خلاقیت در فروش مواد غذایی

جمع‌بندی

ما در این مقاله در رابطه با مواد شیمایی و مزایای خرید مواد شیمیایی به صورت مستقیم از فروشندگان مطالبی را بیان کردیم و امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. برای اطلاعات بیشتر از گروه خرید و فروش مواد شیمیایی با ما در شرکت آتکو تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *