فروش مواد پلیمری در تهران

پلیمرها موادی می‌باشند که از زنجیره‌های تکرار شونده اتم‌ها یا مولکول های منفرد تشکیل شده‌اند. پلیمرها می‌توانند به صورت طبیعی (مانند سلولز، لاتکس و لاستیک) یا مصنوعی (مانند نایلون، پلی اتیلن و پلی پروپیلن) باشند. اصطلاحات “پلیمر” و “پلاستیک” اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما تفاوت‌های قابل توجهی بین این دو وجود دارد. پلاستیک‌ها مواد پلیمری مبتنی بر هیدروکربن می‌باشند که از نفت خام و گاز طبیعی به دست می‌آیند و زیر مجموعه‌ای از پلیمرها می‌باشند. به همین دلیل، در حالی که همه پلاستیک‌ها پلیمر در نظر گرفته می‌شوند، همه پلیمرها پلاستیک محسوب نمی‌شوند. تفاوت بین پلیمرها در مقابل پلاستیک در مورد بازیافت پذیری، انعطاف پذیری و استحکام نیز وجود دارد. برای اطلاع از فروش مواد پلیمری در تهران شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت می‌کنیم.

پلیمر از چه تولید شده است؟

یک پلیمر از زنجیره‌های مولکول یا مونومر با پیوند شیمیایی تولید شده است. این مونومرها می‌توانند ساده و متشکل از چند اتم باشند یا گروه‌های عاملی پیچیده‌ای از اتم‌ها باشند.

خواص پلیمر چیست؟

خاصیت پلیمرها بر حسب ترکیب شیمیایی آن‌ها متفاوت خواهد بود. با این حال، خواص کلی پلیمرها در زیر ذکر شده است:

با طول زنجیره بلندتر و پیوندهای عرضی بیشتر، پلیمرها تمایل به استحکام کششی بالاتری دارند.

با زنجیره‌های طولانی‌تر و نیروهای بین مولکولی بالاتر، نقطه ذوب و جوش بالاتری دارند.

آن‌ها به دلیل واکنش پذیری کم در برابر مواد شیمیایی مقاوم می‌باشند.

آن‌ها توسط پیوندهای هیدروژنی و یونی تشکیل می‌شوند.

ساختار کریستالی پلیمرها معمولاً نیمه بلوری یا بی شکل است.

بازار خرید مواد شیمیایی و پلیمری چگونه است؟

در رابطه با خرید و فروش مواد شیمیایی پلیمری باید باید پیش‌ از هرچیز درمورد  مواد اولیه اطلاعات را به دست بیاورید. مواد اولیه درواقع ماده‌هایی می‌باشند که روی آن‌ها هیچ‌گونه فرآیندی انجام نشده و  دارای قابلیت استفاده مستقیم برای مصرف‌ کننده نخواهند بود. مواد شیمیایی هم می‌توانند در حجم و جرم‌های متفاوتی وجود داشته باشند. اما در این‌جا منظور ما محصولاتی است که برای ساخت محصولات پلیمری بوده و به توسط کارخانه‌های دیگر به تولیدکنندگان فروخته می‌شود. بازار خرید و فروش مواد شیمیایی  و  پلیمری جزو مهم‌ترین بازارها بوده و علاوه‌بر تاثیر در اقتصاد کشور، در کل جهان نیز تأثیرات زیادی را به‌ جا خواهد گذاشت. این محصولات در روند اقتصاد کشورها مؤثر می‌باشند و میزان کاهش و یا افزایش آن‌ها به‌صورت مستقیم روی منابع مالی یک کشور و تولیدات آن‌ها ما مؤثر خواهد بود. مواد پلیمری، مواد شیمیایی، رنگ، رزین کامپوزیت و… از محصولاتی می‌باشند که در این بازار به فروش می‌رسند.

مراکز خرید و فروش مواد شیمیایی پلیمری

در  زمینه تولید و واردات مواد شیمیایی و پلیمری شرکت‌های متعددی در کشور ما به فعالیت می‌پردازند. یکی از مراکز معتبر در زمینه تأمین مواد اولیه شیمیایی و پلیمری شرکت آتکو است. در مراکز خرید و فروش مواد شیمیایی پلیمری رزین، رنگ، مواد اولیه چسب  و هرچیزی که تولیدکنندگان برای تولید محصولات خود نیاز دارند در سطح کیفی بالا عرضه می‌شود. این مواد دارای کاربردهای زیادی دارند و برای صنعت‌های مختلف نظیر تهیه محصولات فلزی، تجهیزات ساختمانی، قطعات پلاستیکی، استفاده در صنعت دارو، نساجی، لوازم خانه و خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در زمان خرید مواد شیمیایی باید به چه مواردی توجه کرد؟

هرچقدر که صنعت‌های رو به پیشرفت باشند، قطعاً تقاضا برای خرید و فروش مواد شیمیایی و پلیمری رو به افزایش خواهد بود. می‌توان گفت که هیچ محصولی در بازار موجود نیست که با دیگر محصولات ارتباطی نداشته باشد. این موضوع زمانی‌ که مواد اولیه برای صنعت‌های نظیر داروسازی و صنعت غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند، اهمیت بیشتری خواهد داشت. چراکه این محصولات به شکل مستقیم در سلامت افراد تأثیرگذار می‌باشند .به همین دلیل   باید برای خرید آن‌ها به موارد زیر توجه کرد:

ویژگی‌های مواد اولیه شیمیایی

بی شک خرید مواد شیمیایی و پلیمری از موادی هستند که شما هر روز با آن سروکار دارید. به‌ همین خاطر هم لازم است تا محصولات را از همه لحاظ آنالیز کرده و مورد بررسی قرار گیرند.

بیشتر بدانید: کاربرد پلیمر چیست – فروش مواد پلیمری – خرید مواد پلیمری – خریدار مواد پلیمری

توجه به گرید مواد اولیه شیمیایی

مواد اولیه شیمیایی و پلیمری طبق گریدهای گوناگونی به تولید می‌رسند. بطور مثال گرید مختص به یک محصول برای استفاده در صنعت غذای مناسب و گرید دیگری برای صنعت خودروسازی مناسب خواهد بود.

خرید  فروش مواد پلیمری در تهران و شهرستان

اکثر مراکز خرید و فروش مواد پلیمری در تهران واقع شده‌اند. به‌ همین دلیل نیز اکثر تولیدکنندگان و صاحبان کسب‌‌وکار در شهرستان‌های مختلف ایران به‌ منظور تهیه مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز خود را خود بایستی هزینه زیادی را بابت حمل‌ونقل پرداخت کنند. به همین دلیل حتماً در زمان خرید حساسیت زیادی را به خرج داده و به سراغ مراکزی بروید که بتوانند شرایط خرید آنان را برای شما فراهم سازند.

فروش مواد شیمیایی و پلیمری

فروش مواد شیمیایی و پلیمری، پلیمر به موادی گفته می‌شود که ساختمان مولکولی آن ها از اجزای تکرار شونده تشکیل شده است و این اجزا به تعداد زیاد در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین پلیمرهایی که انسان ساخته، پلی اتیلن است. این مولکول از قرار گرفتن اجزای کوچکی به نام اتیلن تولید شده است. از انواع مختلف مواد شیمیایی می‌توان به مواد شیمیایی اولیه و پایه (پلیمرها)، زیست شناختی (داروها، محصولات بهداشتی، ویتامین، حشره کش)، مصرفی ( صابون، شامپو، شوینده و آرایشی) و مواد شیمیایی مخصوص (گازهای صنعتی، چسب‌ها، پوشش ها، کاتالیزور و …) اشاره کرد.

مواد پلیمری به دو دسته ترموپلاستیک و ترموست تقسیم می‌شوند. ترموپلاستیک شامل موادی می‌شود که بر اثر حرارت ذوب می‌شوند و اگر سرد شوند، مجددا به شکل جامد در می‌آیند. این مسئله نشان از قابلیت بازیافت این مواد دارد. در صورتی که بازیافت شوند، کمتر وارد محیط زیست می‌شوند. اما دسته دوم، ترموست‌ها دسته‌ای از مواد پلیمری می‌باشند که در اثر حرارت ذوب نمی‌شوند، بلکه به حالت سختی درمی‌آیند یا می‌سوزند. این مواد را نمی‌توان بازیافت کرد. این مواد خطرات زیادی برای محیط زیست دارند. به همین دلیل تولید آن‌ها محدود شده است. نمونه‌هایی از ترموست‌ها شامل ملامین، لاستیک، رنگ، رزین و … می‌شوند. اگر تصمیم دارید مواد شیمیایی و پلیمری خریداری نمایید با مرکز فروش مواد پلیمری در تهران با شرکت آتکو تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: فروش در صنایع پلیمیری – گروه خرید و فروش مواد شیمیایی – انواع پلیمرها و کاربرد آن‌ها

جمع‌بندی

ما در این مقاله در ربطه با پلیمرها و خواص پلیمرها و هم‌چنین خرید و فروش مواد پلیمری در تهران مطالبی را بیان کردیم امیدواریم با خواندن این مطلب به گوشه‌ای از سوالات شما در رابطه با فروش مواد پلیمری در تهران پاسخ داده باشیم برای اطلاعات بیشتر با ما در شرکت آتکو تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *